FAQs

Q?

Jak mogę uchronić się przed spamem na mój adres e mail?

A.

Chroń swćj adres e mail przed spamerami! Nigdy nie podawaj go otwarcie na listach dyskusyjnych. Zapisując się wstaw dodatkowy tekst, np. "usun_to" czy "no_spam" w swój adres e-mail. W ten sposób utrudnisz automatyczne przechwytywanie adresów z list dyskusyjnych. Zawsze pomyśl zanim udostępnisz komuś swój adres e-mail. My ze swojej strony możemy blokować adresy e-mail używane przez spamerów, jednak oni często je zmieniają.

Uwaga: Jeżeli dostajesz e-maile bo zapisałeś się na jakąś listę mailingową, jeśli jest ona prowadzona zgodnie z prawem, masz możliwość wypisania się z niej. Poszukaj informacji w mailu, który dostajesz lub na stronie nadawcy.

Q?

Dlaczego nie otrzymuję wiadomości mimo, że wiem że ktoś ją do mnie wysłał?

A.

Najczęstszą przyczyną jest przepełnienie skrzynki. Odbiorca otrzymuje wtedy komunikat o błędzie z tekstem: user over quota. W przypadku korzystania z programu do obsługi poczty przez www, prosimy regularnie opróżniać kosz oraz folder Wysłane.

Jeśli nie to jest przyczyną - napisz do Postmastera, najlepiej dołączając treść wiadomości, która została zwrócona do nadawcy - w niej powinno byc wyjaśnienie przyczyny.

Opóźnienia w dochodzeniu wiadomości mogą też być spowodowane aktywnością zabezpieczenia antyspamowego "Greylist". Jeżeli Twoje konto nie jest narażone na atak spamerów, można wyłączyć to zabezpieczenie.

Q?

Dlaczego nie działa powiadomienie SMS?

A.

Jeśli wprowadziłeś prawidłowy numer telefonu w ustawieniach konfiguracyjnych swojego konta (patrz wyżej), a powiadomienie nie działa, sprawdź czy masz uruchomione “zezwolenie” na przesyłanie SMS z Internetu. Liczba SMS’ów które można przesłać jednego dnia z Internetu jest ograniczana przez operatorów sieci komórkowych. Także działanie bramki Internet-SMS jest uzależnione od operatorów.

Q?

Jak odebrać pocztę przez www?

A.

Pracując na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, który ma zainstalowaną przeglądarkę www można korzystać z poczty. W tym celu należy zalogować się na stronie https://poczta.interserw.pl .

Q?

Konfiguracja powiadomienia SMS

A.

Aby mieć możliwość otrzymywania powiadomienia SMS należy wprowadzić ustawienia w zakładce "Powiadomienia SMS". Jeżeli operator oferuje możliwość wysyłania SMS bez logowania się do jego bramki www/SMS, wystarczy wprowadzić numer telefonu.

Większość operatorów wymaga jednak założenia sobie konta w celu uzyskania możliwości wysyłania bezpłatnych SMS-ów. Należy postępować zgodnie z instrukcjami na stronie operatora i wprowadzić w naszym panelu konfiguracyjnym oprócz numeru telefonu - login i hasło (te, które są potrzebne do zalogowania się na bramkę operatora).

Q?

Jak ustawić parametry konta: powiadomienie SMS, autoresponder, froward, zmienić hasło?

A.

Wszystkie te parametry możesz zmienić logując się do programu odbioru poczty przez www. Zarządzanie parametrami konta są po kliknięciu guzika "Ustawienia".

Q?

Jak skonfigurować swój program do odbioru poczty? Serwer pocztowy

A.

Wszelkie dane są podawane tuż po rejestracji konta, a także przesyłane na nowo założone konto. Jeśli zarejestrowałeś konto [email protected], to powinieneś wprowadzić następujące ustawienia:

Serwer pocztowy

  • serwer poczty wychodzącej (SMTP): e-post.pl , nasz serwer pocztowy obsługuje zarówno port 25, jak i 587,
  • serwer poczty przychodzącej (POP3): e-post.pl,
  • nazwa użytkownika (login): pełen adres e-mail np. [email protected] (samo ‘xyz’, jak najczęściej proponuje program pocztowy nie wystarczy, jest to najczęstszą przyczyną błędów!),
  • hasło: takie jakie podałeś w formularzu rejestracyjnym (ważne małe/duże litery!!!).
  • skonfigurować uwierzytelnianie serwera poczty wychodzącej (w Outlooku Menu Narzędzia/Konta ..., zakładka “Poczta”-> Właściwości -> zakładka “Serwery”, zaznaczyć Serwer poczty wychodzącej - serwer wymaga uwierzytelnienia).
  • aby skonfigurować połączenie szyfrowane, należy zaznaczyć odpowiednią opcję (SSL) oraz zmodyfikować nazwy serwerów SMTP i POP3 i podać serwer pocztowy: poczta.interserw.pl .

Przy takich ustawieniach wszystko powinno działać bez zarzutu.

Q?

Co, jeśli na tej stronie nie ma odpowiedzi na moje pytanie?

A.

Zawsze można wysłać zapytanie na adres [email protected] lub skorzystać z formularza kontaktowego.